Listy
Medycyna Delfina...

CHUEN – Fala MAŁPY
● Dystans do spraw ● Małpia społeczność20 listopada – 2 grudnia 2019

Archetyp Chuen symbolizuje przestrzeń „mędrców i głupców”, „nauczycieli i błaznów”, „szamanów i oszustów”. W tym spektrum zawsze wyłania się wiele niejasności i wynaturzanie potencjału duchowego w kierunku niedozwolonych praktyk i przeciwstawiania się prawom uniwersalnym. To potęguje poczucie osaczenia, uwięzienia w pułapce życia. W takiej sytuacji trudno jest znaleźć stabilny punkt zaczepienia. Ten stan utrzymuje się dotąd, dopóki dotknięta nim osoba nie weźmie pod lupę swojego zbłądzenia, naiwności czy też chęci „posiadania” czegoś, czego inni nie mają.

Impulsy wychodzące z poziomu Niebieskiej Małpy dopingują nas do demaskowania knowań małego ego i przekształcania zawiłości w błogosławieństwo prostoty. Jest to czas obalania mitu „czarnej magii”, będącej energią lęku i zastraszenia.

Teraz, mając tę wiedzę, podejdź do życia z dystansem, całkowicie wolny od obaw. Obserwuj bieg wydarzeń, ale niczego nie oceniaj. W każdym zdarzeniu skrywają się ważne informacje służące twojemu dobru – bez względu na to, czy twoje odczucia są przykre, czy przyjemne. To, co się teraz liczy, to zaspokajanie głodu wiedzy spirytualnej, elastyczność myślenia, poczucie humoru, radość życia, prostota. Tym, co nas osłabia, jest naiwność, niefrasobliwość, pesymizm, sarkazm, strachliwość, plątanie się w intrygi.

Fala Małpy rozpoczyna swój bieg w „pępku Tzolkin” i aż po dziesiąty dzień biegnie w siódmej (centralnej) kolumnie, symbolizującej konstrukcję nośną życia i kręgosłup moralny ludzi. Bądź zatem świadomy, że teraz cały ciężar twoich doznań dźwiga dolna część twojego kręgosłupa. Dlatego przemyśl swoje doznania i uwolnij się od cudzych smutków i ciężarów. Wtedy zaczną napływać genialne rozwiązania. Tam, gdzie zamkną się jedne drzwi, otworzą się drugie – a za nimi jasne światy Chuen – „małpiej społeczności”, którą cechują silnie rozwinięte więzi społeczne.

Dla Majów dni z kinami środkowej kolumny były dniami świątecznymi, w których odprawiano rytuały, wznoszono modlitwy. W wielu tradycjach dzień 1 Chuen (kin 131 C) był świętem, w którym inicjowani byli szamani i kapłani.Medycyna DELFINA

Słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”. □ Nagualami Chuen są DELFIN i Małpa.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mojej pracy nad podtrzymywaniem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Marcinowi z Opola □ Elżbiecie ze Szczecina □ Halinie z Wołczyna. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. In lak’ech.


Data publikacji: 21.11.2019