Listy
Autentyczność...

BEN – Fala WĘDROWCA
● Przygoda się rozpoczęła
● Kierunek WOLNOŚĆOkres: 3 – 15 września 2019

Teraz świadomość ludzka znalazła się w polu energii przecierającej szlaki do niezależności i świata wielopoziomowych możliwości. Pierwszą oznaką wejścia na tę drogę jest rosnące uwrażliwienie na ludzi i grupy, które próbują wywierać na nas presję i ograniczać naszą wolność. Potem przychodzi czas refleksji i w końcu odkrywamy, że to nie „źli” ludzie, ale my sami wyznaczyliśmy sobie ciasne granice myślenia, przyjmując na ślepo narzucone wzorce i programy, bo zabrakło nam odwagi, by je zmienić.

Dlatego jeśli czujesz się przytłoczony ciężarem nadmiernych zobowiązań, jest to nieomylny znak, że zbliża się przełom. W takim momencie spróbuj sobie wyobrazić, że twoje ego – pojazd, który do tej pory ciągnął twoje życie, zatrzymał się na środku ronda i teraz od ciebie zależy, jak stamtąd wyjedziesz i kto wybierze kierunek – twoje boskie Ja czy twoje lub cudze ego?

Wszystko, co będzie się działo wokół nas, będzie związane z tematyką szeroko pojętej WOLNOŚCI, począwszy od sfery rodzinnej, obyczajowej, zawodowej po zbiorową. Teraz uczymy się na nowo odpowiedzialności za to, co nas spotyka w życiu. Niestety, wielu ludzi woli żyć w „bezpiecznym” zakłamaniu, niewoli cudzych prawd, przekonań i programów. Przejęcie odpowiedzialności oznacza życie pełnią życia, a nie trwanie. Osoba odpowiedzialna nie może skrywać się za cudzymi autorytetami ani zasłaniać się tradycją, religią, „dobrym wychowaniem”, karmą, „szlachetnymi intencjami", by w ten sposób usprawiedliwić swoją uległość.

Współpraca ze świadomością Ben, Czerwonego WĘDROWCA, odgrywa istotną rolę w procesie uwalniania od wszelkiego rodzaju samoograniczeń, fałszywych oczekiwań, wyobrażeń, cudzych osądów, dominujących światopoglądów itp. Dojrzała świadomość nie uznaje żadnych murów, szczególnie tych – wzniesionych przez obce ego. Dzięki temu poznaje prawdziwy smak wolności i odkrywa głębszy sens swojej egzystencji.


Medycyna ZŁOTEJ RYBKI

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”. □ Nagualem Ben jest ZŁOTA RYBKA, patronka bogactwo i świetlistej siły.Nowa przygoda, nowe wyzwania

»BEN to imię WOLNOŚCI – twojego przeznaczenia«. Odzyskanie wewnętrznej i zewnętrznej wolności jest głównym celem każdego człowieka. Warunkiem osiągnięcia tego stanu jest powrót do swojej pierwotnej natury, przypomnienie sobie kim jestem i przebudzenie w świadomości siedmiu uśpionych jakości, którymi są: uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, poczucie godności, prawdomówność, współodczuwanie, bezinteresowność. Taka jest rola tej fali.Wiedz, że statek nie tonie od wody, która go otacza, ale od tej, która dostaje się do środka. Nie pozwól, by to, co dzieje się wokół ciebie, dostawało się do twojego wnętrza i ciągnęło cię w dół.


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Jolancie z Chojny □ Annie z Sochaczewa □ Danucie z Ciechocinka. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.
☼ Wszystkie Darowizny są na bieżąco księgowane. ☼


Data publikacji: 3.08.2019