Listy
Metoda małych kroczków...

DRUGI miesiąc roku
● Platforma wyzwań - sfera dialogu
● Cisza przed burzą23 sierpnia – 19 września 2019

To, co nie zostało dostrzeżone w pierwszym miesiącu lub miało ogólny zarys, teraz zacznie nabierać wyraźnych kształtów, ukazywać prawdziwe oblicze.
► Obserwacja wydarzeń i zachowań ludzi powie nam, gdzie tkwią największe wyzwania na ten rok, zaś kin miesiąca – 3 Ik, Biały Elektryczny Wiatr, wskaże, kto lub co utrudnia stabilizowanie sytuacji i jak temu zaradzić. W przestrzeni Wiatru najsłabszym ogniwem jest sfera dialogu, kultura osobista, poziom wypowiedzi, a największym problemem nieodpowiedzialność, dwulicowość, niekontrolowane emocje.

► To oznacza, że jeśli w roku 1 Maga nie nauczymy się „mówić–słuchać–rozmawiać–usłyszeć” uniwersalna praworządność wkroczy do życia boleśnie. Znak ostrzegawczy dostaliśmy 22 sierpnia (kin 2 Smok/Fala Słońca) – w ostatnim dniu pierwszego magnetycznego miesiąca, kiedy wydarzyła się wielka tragedia na Giewoncie. 23 sierpnia – w pierwszym dniu drugiego biegunowego miesiąca, w Zakopanem miała odbyć się demonstracja w obronie konstytucji i sędziów. Z uwagi na tragedię przełożono ją o tydzień.

► Niestety, ludzie nie wiedzą, że od 26 lipca br. straciły moc prawa napisane przez ludzi, a nadrzędne stały się prawa uniwersalne. Niewiedza sprawia, że ludzie żyjąc w iluzji, karmią swoją energią samozwańczych bożków praworządności. Polska konstytucja została tak napisana, że konstytucjonaliści interpretują ją skrajnie różnie i każdy z nich ma rację. Paradoksem jest jednak to, że protestujący, którzy tak zaciekle bronią konstytucji, w większości nigdy jej nie czytali.

W drugim miesiącu dość często możemy mieć poczucie przysłowiowej „ciszy przed burzą”. „Burza" może nadejść niespodziewanie...


WYDARZENIA:

Na starcie drugiego miesiąca zaakcentowały się dwa tematy:
● Ogromny pożar w puszczy amazońskiej, nazywanej zielonymi płucami świata
i protesty mieszkańców przeciwko zaniechaniu akcji gaśniczej.
● Problematyka polskiego ratownictwa jaskiniowego, naciski grotołazów
na ratowników TOPR i ich petycja do premiera z prośbą o interwencję.
Zamiast wdzięczności - brak szacunku dla życia ratowników i ich ofiarnej pracy...


Data publikacji: 24.08.2019