Listy
Zmysł orientacji...

Część 1
● Na finiszu pierwszego miesiąca
● Wiele wrażeń, ale co dalej?Tematy, które dały o sobie znać w tym okresie, zasygnalizowały nam główne kwestie, z którymi będziemy się mierzyć w roku Białego Magnetycznego Maga. Należy pamiętać, że biała energia, wypełniająca tło roku, jest najbardziej radykalną i konsekwentną siłą w sferze indywidualnej i kolektywnej odpowiedzialności. Dlatego chcąc zrozumieć skalę problematyki i faktyczne wyzwania na ten rok, trzeba wznieść się ponad własne przekonania, nawyki, antypatie i sympatie oraz dominujące powszechnie trendy.

□ Zwierzęciem totemicznym magnetycznego miesiąca jest NIETOPERZ, symbolizujący zmysł orientacji w ciemności.

► PIERWSZY miesiąc roku dostarczył nam wiele mocnych wrażeń. Skupmy się jednak na czynnikach mających bezpośredni wpływ na kształtowanie myślenia, zachowań, postaw i emocji ludzi, a w konsekwencji na naszą przyszłość. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jaką wielością informacji dzień w dzień bombardowana jest ich świadomość, nawet jeśli nie włączają radia i telewizji. Niesłyszalne dla ucha informacje docierają do nas w formie sygnałów środowiskowych, przed którymi nie jesteśmy w stanie się chronić. Jako pierwsze rejestruje je serce i błyskawicznie transportuje przez krew do mózgu. To, co dzieje się dalej z informacją, zależy od kondycji psychicznej i fizycznej człowieka. Informacje o podobnym potencjale energetycznym mają zdolność łączenia się ze sobą w potężne pola mocy, szukające sposobności wyładowania… Niestety, większość z nich nacechowana jest negatywną energią, żeby nie powiedzieć złowróżbną…

► Patrząc na nasze społeczeństwo, od dłuższego czasu krąży nad nami „widmo nożownika”. Zaczęło się od zabójstwa prezydenta Gdańska, potem były ataki na księży i przypadkowych przechodniów, zabójstwo syna przez ojca… Teraz zrobiło się jeszcze groźniej – bo zarysował się grupowy „rytuał noża”. Wyzwalaczem stał się pozornie „głupi” incydent w poznańskimi klubie gejowskim, gdzie podczas gali „Mister Gej Poland” mężczyzna przebrany za kobietę podciął gardło lalce z wizerunkiem abp. Jędraszewskiego. Czas powiedzieć „dość!”, zanim zgaśnie czerwone światło i otworzy się prawdziwa otchłań.

► Każdy tego rodzaju „happening” zasila pole mocy nacechowane energią zabijania i inspiruje „frustratów”. Przykładem sprzed dwóch dni są młodzi „snajperzy” strzelający z wiatrówki do ludzi – w Białymstoku do kierowcy, w Mińsku Mazowieckim do mężczyzny siedzącego na przystanku.

– Bezkarne prowokacje, nawoływanie do przemocy, podżeganie do bratobójczych walk wcześniej czy później sprowokują wielką tragedię, a „przypadkową” ofiarą może stać się każdy z nas, nasze dzieci, bliscy, znajomi… W roku z pieczęcią Białego Maga odpowiedzialność i współodpowiedzialność zawsze idą w parze – ale ludzie nie chcą tego wiedzieć...Część 2 wkrótce.


Data publikacji: 21.08.2019