Listy
Pierwszy miesiąc - podsumowanie...

Część 2
Kalejdoskop wydarzeń
□ W pierwszym miesiącu roku najsilniej wybrzmiały kwestie „parad równości” i głos krakowskiego metropolity w obronie wartości religijnych.

□ Pojawił się temat walki z zanieczyszczeniem środowiska plastikami.

□ Jak co roku na Jasną Górę ściągnęli pielgrzymi z całej Polski, a same uroczystości odbyły się bez zakłóceń ze strony przeciwników wiary katolickiej.

□ W związku z globalnym ociepleniem klimatu ONZ zapowiedziała nową politykę żywieniową: „W najbliższych latach trzeba drastycznie ograniczyć spożycie mięsa na świecie”.

□ Na finiszu miesiąca odezwał się Lech Wałęsa, nawołując ludzi do wojny domowej, czyli powielenia w Polsce krwawego scenariusza z dawnej Jugosławii.

□ Bez echa przemknęły inwazyjne posunięcia banków celem przyspieszenia eliminacji z obiegu gotówki na wzór Szwecji.

□ Dziennikarz śledczy Mariusz Zielke opublikował w sieci nagranie o kulisach aktów pedofilii i molestowania dziewczynek z udziałem znanego muzyka podczas realizacji muzycznych programów dziecięcych dla dwóch największych stacji telewizyjnych w Polsce. Proceder trwał przez lata; ujawnienie afery blokowały wpływowe osoby z branży show-biznesu. Czy teraz będzie inaczej?...

□ W ostatnim dniu miesiąca na szlaku na Giewont zginęły 4 osoby od uderzenia pioruna, około 100 turystów zostało rannych, po stronie słowackiej była jedna ofiara śmiertelna. Burza nadeszła nagle, piorun uderzył w metalowy łańcuch, którego trzymali się turyści. Ostatni raz tak gwałtowne burze z ofiarami śmiertelnymi zanotowano przed wojną - 15 sierpnia 1937 roku i 15 sierpnia 1939 r.

Ciąg dalszy w części 3