Listy
„Smocze dylematy”...

IMIX – Fala SMOKA
● Smok ma słabe poczucie indywidualności”…
● A jak jest z tobą?Okres: 13 – 25 lipca 2019

Po 260 dniach znów do naszej przestrzeni wpływa impuls początku, wzrasta tempo życia, zaznacza się specyficzna rotacja. I znów wracamy do podstaw, a życie konfrontuje nas z tematyką ufności i podejrzliwości, nadopiekuńczości i oschłości, roszczeń i walki o każdy centymetr sześcienny przestrzeni, kwestią finansowego bezpieczeństwa i wynikających stąd lęków, jak również poczuciem bycia pomijanym lub niegodnym, aby coś otrzymać.

Aby odnaleźć się w dzisiejszym świecie wyzwań, trzeba dobrze pojąć, czym jest UFNOŚĆ. Nie oznacza ona biernego oczekiwania na przysłowiową mannę z nieba, lecz wynika z wiary, że los udostępnia nam to wszystko, czego potrzebujemy na danym etapie rozwoju. Ufność oznacza puszczenie tego, co nasze ego uważa za konieczność kontrolowania biegu życia – bazuje ona na przesłaniu, że na naszej drodze nie ma pomyłek ani ofiar, lecz nowe doświadczenia i nauki.

Jeśli te doświadczenia masz już za sobą, na twojej drodze mogą pojawić się osoby ze „smoczymi kompleksami”. Nie odpychaj ich i nie unikaj, lecz staraj się tchnąć w nich wiarę, wskazać nowy kierunek myślenia i pozwól spokojnie odejść. Prawo rotacji mówi, że przemijanie jest naturalnym procesem. Ludzie, których spotykasz w życiu, są jak przechodnie na ulicy, nadchodzą i odchodzą, kontakty się urywają i nawiązują nowe. Czasami o coś cię poproszą, a kiedy już dostaną, oddalają się, nie mówiąc dziękuję. Nie oczerniaj ich, nie pomawiaj i nie pozwól robić tego innym w swojej obecności. Jeśli możesz pomóc pomagaj, nie oczekując nic w zamian.

W świecie Majów SMOK symbolizował Pramatkę-Karmicielkę, źródło biologicznej i psychicznej obfitości, z którego wynurzyła się świadomość ludzkości, a z niej wyodrębniły się indywidualne świadomości. Tu może tkwić praprzyczyna tak słabego u wielu osób poczucia własnej tożsamości, jak również niepewności, chwiejności czy wrażenia oddzielenia od reszty ludzi.

W przestrzeni Smoka odzwierciedla się to, co najlepsze w nas i naszej społeczności i to, co najgorsze. Tu liczy się silna osobowość, wiara w siebie i ufność w duchowe prowadzenie. Szamani Majów mówią: „Smok ma słabe poczucie indywidualności, dlatego ulega wpływom Władcy”. W odniesieniu do obecnych czasów oznacza to, że „współczesny Smok” łatwo ulega wszelkiego rodzaju stymulatorom, technikom, symbolom wnoszonym do przestrzeni za pośrednictwem np. telewizji, kina, gier, reklam, Internetu. Czasami ten wpływ jest dobroczynny, a czasami zgubny.


Przestrzeń osobista

Ważną kwestią jest tutaj temat duchowej strawy („jesteś tym, co jesz i czym karmisz myśli”) oraz relacje rodzinne po linii żeńskiej. Jeśli jesteś w duchowo-emocjonalnym konflikcie na przykład z matką, siostrą czy koleżankami w pracy, to teraz jest optymalny czas, aby się z tym zmierzyć i uzdrowić. Punktem wyjścia do uporządkowania tych kwestii są relacje z matką, emocjonalne zranienia z dzieciństwa, kompleks matki („córeczka mamusi” lub „synek mamusi”). W tym polu skumulowane są wszystkie skojarzenia, silne emocje i energia psychiczna człowieka krążąca wokół obrazu matki i kobiet, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

Przejawem niezrównoważonych relacji z matką i co za tym idzie szwankującej ufności jest syndrom „matkowania”, ustawiczna troska o innych, zbyt silny związek emocjonalny z dziećmi, naprzykrzanie się, nadgorliwość, ale też przesadna zaborczość.


Medycyna KROKODYLA

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Marianowi z Opola □ Barbarze z Gliwic □ Katarzynie z Krakowa □ Elżbiecie ze Szczecina □ Halinie z Wołczyna □ Andrzejowi z Warszawy □ Wioletcie ze Strzyżowa □ Barbarze z Gdańska □ Danucie ze Zgorzelca □ Małgorzacie z Domaradza.
☼ Pula darów w okresie 1–12.07.2019 wyniosła 179.00 PLN. ☼ Wszystkie Darowizny są na bieżąco księgowane. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.

UWAGA: W tym miejscu dementuję fałszywą pogłoskę o rzekomym zamknięciu Wydawnictwa, która zaczęła krążyć po moim wycofaniu się z Facebooka. Informuję, że Wydawnictwo Pulsar pracuje normalnie, a siedziba mieści się nadal przy ul. Synów Pułku 8 w Warszawie.
□ □ □
Data publikacji: 12.07.2019