Listy
Obojętność...

MEN, Fala Niebieskiego Orła
Czas wydoroślećOkres: 17 – 29.06.2019

Teraz na plan pierwszy wysuwa się świadomość prospołeczna, co jest wyjątkowo niepopularne w naszej czasach. Będzie to trudny czas dla osób zapatrzonych w siebie i bliskich, jak również fanatycznych ratowników ludzkości i świata. Siła sprawcza fali w specyficzny dla siebie sposób wynosi indywidualną świadomość ponad zawężone horyzonty myślenia, odsłania przed ludźmi większą panoramę i umożliwia wydostanie się z mentalnych i emocjonalnych ograniczeń.

W tej przestrzeni na szczególną uwagę zasługują trzy dni z portalami – piąty i siódmy, w których na Ziemię docierają potężne wiązki energii, naprowadzające ludzi na właściwe tory ewolucji.
Są to:
● 21.06. z kinem 5 Cauac-P/Niebieski Wicher 5 – ten dzień pokazuje kierunek ku odnowie; stawia nas na rozstaju dróg – w miejscu, gdzie nie ma już żadnego „placu zabaw”... Czas wydorośleć!

● 23.06. z kinem 7 Imix-P/Czerwony Smok – symbol pramatki-karmicielki; tu do życia wkracza kosmiczna siła, która inicjuje wielkie porządki w sferze uczuć, nie idąc na żaden kompromis. Tak się składa, że tego dnia przypada Dzień Ojca; oznacza to, że pod lupą „pramatki” znajdą się także relacje ojciec-dziecko”... Czas, aby wszyscy „zapracowani” tatusiowie zrobili rachunek sumienia”.

Przesłanie na 13 dni: „Wznoś się świadomością ponad zwyczajność dnia powszedniego, ale nogami trzymaj się mocno ziemi. Miej tyle samo współczucia dla innych, co dla siebie. Jeżeli zlekceważysz te wskazówki, wcześniej czy później przyjdzie taki moment, że poczujesz się jak łódź bez wioseł na środku oceanu”.

Wskazówka dla początkujących:
W Kalendarzu Tzolkin wszystko jest informacją. 13-dniowy okres, nazywany falą, to najkrótszy czas na pobudzenie zmian w polu świadomości i sposobie patrzenia na siebie, ludzi, życie. Kolor niebieski (w oryg. czarny) wnosi do przestrzeni ruch i zapowiada przejściowy zamęt, za którym idą zmiany. Znak MEN, Niebieski Orzeł, to symbol „wizjonera, reformatora, społecznika” albo „wichrzyciela, lekkoducha, fanatyka”.