Listy
Kin 13 Małpa...

24 styczeń 2019 - Proroczy dzień dla ludzi i świata
Półmetek roku 2018/19Wszystko, co się dzisiaj wydarzy, będzie ważną informacją dla ludzi i świata, bo od tego, jak wystartujemy na półmetku roku, zależeć będzie, w jaki sposób dotrzemy do mety. Dziś wszystko jest oddźwiękiem – informacją zwrotną, podpowiadającą nam, co dotarło do naszej świadomości, a czego nie zauważyliśmy lub nie chcieliśmy zobaczyć. Większość ludzi ma z tym poważny problem z uwagi na niewiedzę i wyjątkową nietolerancję.

Co roku, w dniu 24 stycznia, dają o sobie znać dwa prawa Czasu: prawo rezonansu („podobne przyciąga podobne”) i prawo pokrewieństw („z kim przestajesz, tym się stajesz”). Dziś każdy, kto jest otwarty na wiedzę, kto potrafi ująć w karby małe, wszechwiedzące ego i wznieść się ponad przeciętność, ma sposobność rozpoznać poziom swojej dojrzałości i świadomości społecznej. (Ego jest niezbędnym narzędziem w procesie duchowo-mentalnego rozwoju.)

► Tak się złożyło, że dziś domyka się 13-dniowa przestrzeń Fali Wichru/Burzy.
□ Fala zaczęła się od sanitarnego odstrzału dzików, co było „biciem na alarm” – widmo strachu i śmierci zawisło nad Polską, czas zmienić strategię – wirusa nie da się zamknąć w klatce, a przemoc rodzi przemoc. □ Następnego dnia Iran zagroził Polsce odwetem za organizację szczytu nt. Bliskiego Wschodu □ zginął prezydent Gdańska, nastała chwilowa cisza a po niej wysyp emocji. ● Przestroga na przyszłość: widmo ataków terrorystycznych, jednoczyć się a nie dzielić.

► Były też pozytywne wydarzenia:
□ marsz rdzennych mieszkańców w Waszyngtonie zakończony stworzeniem kręgu jedności przed muzeum Lincolna, gdzie w 1963 r. M.L.King wygłosił słynną mowę” „Mam marzenie, że pewnego dnia naród nasz wzniesie się na wyżyny prawdziwego sensu swojej wiary i uzna za prawdę oczywistą, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równymi”. Dalej □ w dniu pełnego zaćmienia księżyca odbyła się światowa Medytacja Światła □ WOŚP zebrał rekordową kwotę "datków żałobnych” – odzew ludzi na apel żony zamordowanego prezydenta Gdańska □ w Panamie rozpoczęły się 34. Światowe Dni Młodzieży – kolejny strumień energii pokoju dla świata.

Jeśli ktoś nazwie ten wpis politycznym to znaczy, że czegoś kompletnie nie rozumie. Polityka, ekonomia, finanse, edukacja, psychologia, socjologia… ezoteryka, duchowość są jednakowo ważne, mają bowiem wpływ na kształtowanie osobowości społecznej. Stanowią „niepodzielną jedność w wielości bioróżnorodności”. Na świecie nie manifestuje się nic, co nie zaistniało wcześniej w wymiarze duchowym. Duchowości nie da się oddzielić od życia.

Data publikacji: 24.01.2019