Kalendarz
W hołdzie José

JUKATAN – CEREMONIA POŻEGNALNA JOSÉ ARGÜELLESA
MISJA EWOLUCYJNA
HEKSAGRAMY 64 i 63


Ceremonia pożegnania José Argüellesa na Jukatanie w dniu 24 marca br. :Tam był wśród swoich, jego ojciec był rdzennym Majem. W Faktorze Majów napisał: Zostałem poczęty w Meksyku... Pierwsze pięć lat życia spędziłem w Meksyku. Fakt, że mieszkanie moich rodziców znajdowało się w Mexico City przy Calle Tula 100, uznałem później za kuriozalną synchroniczność, ponieważ nazwa Tula to toltecka forma Tulan bądź Tollan, miejsca pochodzenia Majów...

WYPEŁNIENIE MISJI

Pytanie: Jose zmarł w innej fali niż się narodził. Czy to oznacza, że się nie spełnił? Podobnie jak papież Jan Paweł II?

Po czynach ich poznacie. José odszedł spełniony. Fala narodzin jest tylko jedną z niektórych dróg dociekań. Istnieje wiele innych możliwości poznania, np. rytm solarny, ziemski i indywidualny, rytm +/- 20 dni czy katalizator. (Zob. grafikę w poprzednim artykule.)

Objaśnienie do inkarnacji Jana Pawła II zostało zamieszczone we wprowadzeniu do polskiego wydania Czas i technosfera.
Inny przykład, Liz Taylor: urodziła się i zmarła w «Fali Cauac» (kiny 79-91). Przyszła na świat w znaku «Oc 12» (kin 90), odeszła w dniu Muluc 11 (kin 89). Spełniła się czy nie? Zawodowo na pewno tak. A jako człowiek? To mogliby powiedzieć jej bliscy.

Jeśli chodzi o José Argüellesa (kin nar. 11, «Chuen 11»), urodził się on w «siódmym» księżycu mistycznego wsparcia w «roku ziemskim Muluc» 11 (kin 89) i odszedł w dniu «Muluc 11» (kin 89), w «dziewiątym» księżycu naprowadzenia w roku «Muluc 5». Czy wypełnił ewolucyjne zadanie wobec Ziemi – oceńcie sami.KIN 89 - HEKSAGRAMY 23 I 43


Energię nośną «Muluc 11» dopełniają heksagramy: wyjściowy 64 – „Przed Spełnieniem” i heksagram symetryczny 63 – „Spełnienie”. (Zob. Pur’Tsy Yang I Cing..., s. 179 i 177)

JOSÉ - VALUUM VOTAN

José Argüelles był historykiem sztuki, archeologiem, artystą malarzem, poetą, wizjonerem, odkrywcą klucza do Tzolkin, twórcą Kalendarza 13 Księżyców/28 Dni, autorem dzieł jak: Faktor Majów, Ziemia Wschodząca, Surferzy Zuvuya, Czas i technosfera, Sonda Arktura, Wezwanie Pacala Votana, Czas jest czwartym wymiarem, Kroniki Kosmicznej Historii i in.
Studiował historię sztuki i filozofię na Uniwersytecie w Chicago; w 1969 uzyskał tytuł doktora filozofii. Dwa lata spędził w Europie (studia w Paryżu). Przez 23 lata wykładał na: Uniwersytecie w Princeton, Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis i San Francisco, Stanowym w Evergreen, Akademii Naropa, na Uniwersytecie w Colorado w Denver. W latach 1977-87 należał do kadry naukowej Union Graduate School, gdzie koordynował program Sztuki Kreatywne.
W 1972 został uczniem tybetańskiego mistrza medytacji Chögyam Trungpa Rinpoche; z jego pomocą sformułował prawo dharmy.
Był jednym z pomysłodawców Dnia Ziemi (Pierwszy Festiwal Całej Ziemi w Davis, 1970). Od 1983 aktywnie włączył się do działań na rzecz pokoju na świecie i transformacji nowej świadomości o zasięgu planetarnym (Planet Art Network).
Opracował prorocze treści przekazane mu przez Tony'ego Shearera. Potem po długoletnich badaniach nad matematyką i proroctwami Kalendarza Majów zorganizował 16 i 17 sierpnia 1987 Konwergencję Harmoniczną, festiwal globalnej medytacji i pokoju.
Wraz z żoną kontynuowali studia matematyczne nad kodami systemu kalendarzowego Majów wywodzącego się z Ameryki Środkowej. Dzięki temu odkryli częstotliwości czasu 12:60 i 13:20 i przedstawili dowody matematyczne na istnienie czwartowymiarowości czasu (Dreamspell, The Journey of Time-ship Earth, 1991).
W 1993 r., po 40 latach studiów nad kosmologią, rozszyfrowywali proroctwo Telektonon Pacala Votana z Palenque, co dało początek Światowego Ruch Pokoju Trzynastu Księżyców na rzecz Zmiany Kalendarza. W 1996 roku zwołali I Światowy Kongres Praw Biosfery w Brazylii i poprowadzili Ceremonię Zatarcia Granic Czterech Stron. José jeździł po całym świecie, odwiedził wszystkie kontynenty. Był aktywny do końca swoich dni... Nie chorował, od kilku dni przygotowywał się do odejścia...
Valumm Votan... Człowiek wielki i skromny. Nigdy nie zabiegał o poklask w świecie naukowym, nie walczył, nie podejmował polemik. Nie musiał... On Wiedział... Był Mistrzem, Geniuszem, Pielgrzymem, Nauczycielem ludzkości.
Teraz my jesteśmy spadkobiercami jego dziedzictwa. Teraz my mamy kontynuować jego misję, nieść Tęczową Flagę Ziemi i jego ponadczasową wiedzę dalej.


Warto dodać, że na okoliczność ukazania się polskiego wydania Faktora Majów dr José Argüelles bezpośrednio zwrócił się do nas, Polaków, w słowach:

Drodzy Czytelnicy w Polsce, to dla mnie wielkie szczęście, że mieszkańcy tak wielkiego kraju Europy Wschodniej jak Polska, zyskali sposobność przeczytania w swoim ojczystym języku "Faktora Majów"... Książka kładzie podwaliny dla pracy na rzecz tego, co obecnie znane jest jako światowy ruch na rzecz transformacji społeczności ludzkiej i odnowienia naszej planety do roku 2012.
(...)
Niechaj każdy, kto weźmie do ręki tę książkę po przeczytaniu jej i przestudiowaniu, stanie się gwiazdą przewodnią, od której inni będą się mogli dowiedzieć o galaktycznych Majach i prawdziwej naturze Czasu!
Valuum Votan, Closer of the Cycle. Dnia 20 listopada 2003. Kin 11 Chuen 11...
(kin nar. José Argüellesa, przyp.)


Sobota, dnia 26 marca 2011
Kin 92, Żółty Magnetyczny Człowiek
Siła dojrzałości i współtworzenia

...................................................


[23.03.2011] Dr JOSÉ ARGÜELLES NIE ŻYJEW środę 23 marca 2011, odszedł od nas dr José Argüelles, odkrywca klucza do Tzolkin, twórca Kronik Kosmicznych, niezapomniany Valuum Votan, człowiek wielki i skromny, geniusz, jeden z największych myślicieli naszych czasów. Chwała mu...

José zmarl tego samego dnia co Elizabeth Taylor, legenda światowego kina.


Czwartek, dnia 24.03.2011