Kalendarz
Interpretacja tonu narodzin

Poniższe opisy ułatwią Ci szybką interpretację kinu narodzin. Szczegółowe informacje znajdziesz w Kluczu do kalendarza, Wyroczni Majów albo Majowie – Tkacze Czasu, Gracze Uniwersum.



Ton 1 – przyciąganie tematów

Tematyka: Przecieranie dróg, przyciąganie, otwieranie oczu: Co cię najbardziej nurtuje?
Przybyłeś na Ziemię po to, aby zasygnalizować tematy, które trzeba pilnie załatwić.

Masz wyjątkową zdolność koncentracji i niezwykłą charyzmę. Ludzi lgną do ciebie. Stanowisz nie-widzialne centrum, punkt światła, ważny węzeł na Ziemi. Potrafisz inspirować innych do pracy twórczej.
Bez względu na to, czy jesteś tego świadomy, czy nie, zawsze przyciągasz do życia coś Nowego, co zaowocuje dopiero w przyszłości.
Lubisz stać w środku, być szefem, przewodzić. Jesteś mistrzem treści, przewodnikiem, przykładem dla innych. Uważaj jednak na wrodzoną skłonność do podkreślania swoich zasług. Pozostań skromny, nie próbuj się wywyższać.



Ton 2 – wyzwania i prowokacje

Specyficzna platforma działań: Jak oceniasz stopień trudności swoich zadań?
Przybyłeś na Ziemię po to, aby wnieść do codziennego życia tematy, przyciągnięte przez ton pierwszy, uporządkować je tematycznie, określić ich ciężar.

W życiu grasz wszystkimi kartami. Śmiało przyjmujesz wyzwania. Cały świat stoi przed tobą otworem. Uważaj jednak, abyś nie posunął się za daleko, ponieważ pole napięć jest mocno rozbudowane. Nie igraj z ogniem. Wzmocnij swój fundament życiowy. Poczuj grunt pod nogami, ustabilizuj sytuację w domu, zrób porządek na biurku. Określ swoją przestrzeń, wydziel sobie obszar, na którym czujesz się pewnie. Wyobraź sobie miejsce wypoczynku, do którego w każdej chwili możesz się schronić, aby nabrać sił i odetchnąć.
Bądź przygotowany, że niezależnie od tego, kto nabroi, świat będzie próbował obarczyć winą ciebie. Jesteś przysłowiowym kozłem ofiarnym. Nie daj się wyprowadzić z równowagi, to zwykła prowokacja. Prawda sama się obroni. Przebacz przeciwnikom i prześlij im światło i miłość. Nie próbuj z nimi walczyć. Przyjrzyj się uważnie trudnym sprawom i związkom. Wiedz, że pod postacią kłopotów z partnerem, domownikami, kolegami czy urzędnikami, zawsze meldują się na scenie nierozwiązane problemy karmiczne. Z pewnością nie będziesz tym zachwycony, ale to ty wybrałeś sobie taką drogę. Jesteś silny i bardzo potrzebny. Dasz sobie radę. Najtrudniejsze masz już za sobą – dotarłeś bezpiecznie do miejsca, w którym na ciebie czekano.



Ton 3 – ruch i wspomaganie

Dynamika życia: Co motywuje cię do pracy?
Przybyłeś na Ziemię po to, aby znaleźć pomocne metody, środki i narzędzia do realizacji zamierzeń.

Twoje życie cechuje ogromna dynamika i ruchliwość. Masz niespokojną duszę, chcesz być ustawicznie aktywny. Dlatego niezałatwione sprawy mogą wynurzać się bardzo gwałtownie w twoim życiu. Bądź spokojny – to jeszcze scena wgrywania. Nic ci nie grozi. Intensywność wydarzeń pokazuje ci coś, co jest wyjątkowo ważne dla ciebie.
Wciąż szukasz pomocnych narzędzi, nowych metod, technik i optymalnych rozwiązań. Potrafisz motywować ludzi do działania, dodawać im otuchy, inspirować, pomagać dobrą radą.



Ton 4 – cel i sposób

Zarysy, ogląd sytuacji od zewnątrz: Czy wiesz, co chcesz osiągnąć?
Przybyłeś na Ziemię po to, aby nauczyć się działać według planu, uformować tematy
w konkretną konstrukcję nośną.

Jesteś typem stratega, odpowiadasz za struktury porządkowe, planowanie, wytyczenie celu i ustalenie taktyki działań. Często bywasz na poligonie życia, aby sprawdzić, na ile realna jest twoja strategia mentalna. Ale ostrożnie, masz jedynie ogląd sytuacji od zewnątrz, nie widzisz tego, co w środku.
Jesteś typem intelektualisty. Uważaj, abyś nie był zbyt przemądrzały, nie zaprzątaj sobie głowy drobiazgami. Masz tendencję do rozpamiętywania, od którego może rozboleć głowa lub za sprawą którego możesz uciec w świat iluzji.



Ton 5 – ukierunkowanie i przewodnictwo

Lokomotywa ruszyła: Czy wiesz, dokąd zmierzasz?
Przybyłeś na Ziemię po to, aby nadać kierunek, ustawić drogowskazy, wesprzeć wolę działania, poprowadzić. Widzisz, czym się będziesz zajmował. Rozpoczęła się podróż przez życie, pojawiają się nowe twarze, odkrywasz konkretne powołanie, nowe zainteresowania.

Dysponujesz nieprzeciętną siłą przywódczą. Cieszysz się uznaniem w swoim środowisku zawodowym i towarzyskim. Dla wielu jesteś autorytetem. Jesteś zdolny poruszyć najbardziej zatwardziałe serca. Masz dar przekonywania i perswazji. Dążysz do zjednoczenia, harmonii, pojednania. Możesz wiele dokonać, porwać za sobą tłumy. Ale uważaj, najpierw powinieneś obrać kierunek, a dopiero potem wyruszyć w drogę. W odróżnieniu od podopiecznych tonu pierwszego, którzy wyznaczają punkt zbiorczy dla wszystkich, ty ukierunkowujesz osoby niezdecydowane, uczysz kochać i przebaczać, pokazujesz drogi wyjścia z labiryntów karmicznych.



Ton 6 – wyrównanie tempa

Próba sił, wstępna selekcja: Czy wiesz, jak unormować sytuację?
Przybyłeś na Ziemię po to, aby wprowadzić niezbędne poprawki, zrównoważyć przebieg działań, ujednolicić tempo, uchwycić środek ciężkości.
Jesteś wytrwały, konsekwentny w dążeniu do celu, ambitny, uparty, zdeterminowany. Pochłonięty pasją pozostajesz jednak głuchy na krytykę. Nic dziwnego, że działasz na nerwy rodzinie, znajomym, kolegom, przyjaciołom. Ale potrafisz się opamiętać, szybko pozbierać to, co rozproszone, zogniskować tematy, zharmonizować działania, zrównoważyć bieg spraw.
Gdy ogarnie cię zniechęcenie, życie znajdzie sposób, by wyrwać cię z domu. Natomiast jeśli popadniesz w euforię i zaczniesz działać w pośpiechu, pomijać ważne kroki, los zatroszczy się o to, aby na pewien czas wyeliminować cię z gry, np. poprzez kontuzję, drobną infekcję, chorobę albo przymusowy urlop wypoczynkowy. W drastycznych sytuacjach możesz stracić pracę, ale nie powinieneś robić z tego tragedii.



Ton 7 – zbiegi okoliczności i wsparcie

Szczyt możliwości: Kto dodaje ci siły?
Przybyłeś na Ziemię po to, aby nawiązywać kontakty, łączyć i podnosić ludzi na duchu.

Jesteś mistrzem w jednej właściwej sobie dziedzinie i osobą wyjątkowo wrażliwą. Stanowisz swoisty czujnik, węzeł albo pewien rodzaj anteny do szóstego zmysłu. Rejestrujesz bardzo wiele, więcej niż inni, czytasz między wierszami, widzisz to, czego inni nie widzą, a co dzieje się w tle i wokół ciebie. Wciąż pniesz się w górę. Jesteś zdolny zdobywać szczyty. Uważaj, abyś stojąc nogami na ziemi, nie pozostał głową w chmurach i nie rejestrował jedynie tego, co tam się dzieje.
Pamiętaj, że jesteś typem ratownika i jeśli chcesz, potrafisz bezinteresownie pomóc, nie oczekując niczego w zamian. Powinieneś wystrzegać się wartościowania zdarzeń, osądzania ludzi. Znalazłeś się na półmetku. Twoje ego – operatywna maszyna, która do tej pory ciągnęła twoje życie – zatrzymała się na samym środku ronda. Przejmij odpowiedzialność. Masz teraz swoje pięć minut i niepowtarzalną sposobność. Od ciebie zależy, jak stąd wyjedziesz i kto wybierze kierunek: ty czy twoje ego.



Ton 8 – natłok wydarzeń i ogniska zapalne

Scalanie i ocena sytuacji: Co ci zawadza na drodze?
Przybyłeś na Ziemię po to, aby łączyć, godzić, usuwać ogniska zapalne.

W tobie łączy się autorytet tonu piątego (kierunek) z dynamiką tonu trzeciego (metoda). Masz wielką siłę przebicia i ogromną moc sprawczą. Pamiętaj, że im większa moc, tym silniejsze pokusy i większa odpowiedzialność. Jesteś człowiekiem sukcesu, typem strażaka lub sapera. Efektywność i skuteczność działania to twoje atuty. To ty gasisz ogniska niezgody, rozbrajasz miny marsowe. Masz pełne ręce roboty. Pilnuj się, bo teren, na którym grasz w życie, jest wyjątkowo śliski, niestabilny, pełen dywersantów, pułapek i zasadzek. Zbyt łatwo możesz zboczyć z kursu, ulec iluzji lub zejść na manowce. Zaczniesz pokazywać wyjątkowo wątpliwe morale. Wtedy lepiej zejść ci z drogi, niż z tobą walczyć. W ekstremal-nych sytuacjach stajesz się grubiański, agresywny, brutalny.

div align="center">

Ton 9 – naprowadzanie i znaki na drodze

Czujność i determinacja: Co jest warunkiem spełnienia twoich zamierzeń?
Przybyłeś na Ziemię po to, aby naprowadzać ludzi na drogę do urzeczywistnienia zamiarów. Jest to wyjątkowo wartościowy cykl inkarnacji. Wciąż przychodzą posiłki, ale trzeba być ostrożnym.

Jesteś wyjątkowo spostrzegawczy, bystry, inteligentny, rezolutny. Dysponujesz ponadprzeciętną zdolnością rozstrzygania. Uwielbiasz snuć plany, podejmować decyzje, czasami staje się to wręcz chorobliwe. Masz ustawiczny dostęp do źródła inspirujących energii. Potrafisz dopingować ludzi do pracy nad zmodyfikowaniem poglądów i przekonań. Pełnisz rolę drogowskazu dla tych, którzy stracili orientację w terenie. Ty naprowadzasz błądzących na drogę do domu. Jesteś typem dowódcy, nawigatora, logi-sty w sztabie nawigacji. W odróżnieniu od podopiecznych tonu piątego wyniki twoich działań objawiają się szybciej, ponieważ łączysz w sobie autorytet przywódcy (ton piąty – ukierunkowanie) z doświadczeniem stratega (ton czwarty – naprowadzenie). Ale nie próbuj zadzierać nosa.



Ton 10 – Wyzwanie: ulepszać to, co ujrzysz przed sobą

Jesteś wyjątkowo skrupulatny, urodzony buchalter. Z jednej strony, za wszelką cenę chcesz się sprawdzić w świecie i pozostawić po sobie coś trwałego, z drugiej zaś, uwielbiasz ciułać, gromadzić dobra, kontrolować stan konta. Dość często twoim ulubionym argumentem bywa stwierdzenie: „to musi być zrobione” albo „co ja będę z tego miał”. Nawet jeśli ten etap nauki masz już za sobą, z reguły zatracasz się w pracy zarobkowej, podejmujesz się wiele spraw jednocześnie i chcesz zebrać dorodne owoce. Dopóki nie doprowadzisz rozpoczętych prac do końca albo jeśli coś cię przerasta i w porę się nie wycofasz, owoce twojej pracy pozostaną niedojrzałe, będą kwaśne i cierpkie.
Jesteś pracowity i zdolny. Jednak nie lubisz dzielić się z innymi tym, co wypracujesz w pocie czoła, zbyt często jesteś przesadnie oszczędny, skąpy, głuchy na ludzką niedolę. Jesteś zbyt mocno przywiązany do materii, nie lubisz pożyczać pieniędzy i zamiast je wietrzyć, wolisz dusić je w przysłowiowej skarpecie.
Twoje całe życie to ustawiczna konfrontacja z prawem wymiany, czyli braniem i dawaniem. I tak albo masz kłopoty z dawaniem i przysłowiowego „węża w kieszeni”, albo rozdajesz na prawo i lewo to, co masz, ale robisz zbyt wiele hałasu wokół sprawy. Jesteś łasy na pochwały, nie znosisz krytycznych uwag. Dlatego szlachetność i bezinteresowność to główny temat twojej obecnej pracy inkarnacjyjnej. Sam go wybrałeś.
W swym pierwiastku jesteś tym, który ma ulepszać świat, uszlachetniać obyczaje, poprawiać niedociągnięcia innych. Wiedz, że ulepszając budowlę życia, czasami trzeba zejść do parteru albo rozebrać ją do fundamentów. Nie powinieneś się tym zrażać. Szybkość i tempo prac może cię bardzo zaskoczyć.



Ton 11 – oczyszczenie sceny i rozładowanie napięć

Bolesne cięcia: Co cię drażni i denerwuje w otoczeniu?
Przybyłeś na Ziemię po to, aby posprzątać pole po żniwach, usunąć odpady, rozładować napięcia, oczyścić teren wokół, uspokoić, zażegnać panikę i konflikty. Czasami trzeba postawić świat na głowie, wszystko poprzestawiać.

Stres, rozterki, dołki emocjonalne, napięcia to twoja codzienność. Wciąż musisz rozbijać stare skost-niałe wzorce zachowań, nadstawiać karku, wykonywać niewdzięczną pracę, zdzierać z twarzy maski. Nic dziwnego, że jesteś podminowany, wciąż się buntujesz, miewasz chandrę, ale też szybko się otrząsasz i odprężasz.
Wiedz, że kiedy przychodzi załamanie, jest to znak, że rozpoczyna się rozkład starych struktur. To, czego nie zrozumiałeś wcześniej lub z czym sobie teraz nie radzisz, jest ci nieustannie sygnalizowane
w formie konfliktów, napięć, bólu. Niektóre rzeczy mogą cię przerazić, np. wypadek, utrata pracy czy choroba. Dopóki nie okażesz pokory wobec mądrości życia i nie przyjmiesz do siebie informacji, wciąż będzie prześladował cię przysłowiowy pech, dopadał strach, niepowodzenia. Dlatego nie pytaj: dlaczego właśnie ja, lecz zawiń rękawy i zabierz się do pracy.
Wiedz, że nie ponosisz odpowiedzialności za wynik – on już jest, wypracowali go inni. Twoim zadaniem jest usunięcie grubych warstw kurzu i osadów, by odsłonić faktyczne piękno tego, co zastałeś na starcie.
Zwracaj szczególną uwagę na dni i lata z tonem dziesiątym i jedenastym w 52-letnim cyklu życia. Nieprzyjemne doznania na pozycji dziesiątej (ton dnia, miesiąc lub ton osobistego roku) zwiastują konflikty, bolesne cięcia, rozpad związków partnerskich na pozycji z tonem jedenastym. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić bieg historii życia, dokonując błyskawicznych poprawek. Natomiast pozytywny przebieg dziesiątki zapowiada miłą i szczęśliwą jedenastkę (ton dnia, miesiąc lub ton osobistego roku).
Cóż, z natury nigdy się nie poddajesz. Narzekasz, ale jednocześnie lubisz się ulepszać, poprawiać. Masz wyjątkowo trudną funkcję, ale też niezbędną dla procesu oczyszczania planety, dlatego nagroda za twoje starania i wkład pracy będzie proporcjonalnie większa niż u innych.



Ton 12 – wzloty i upadki

Okrągły stół: Co jest słabą, a co mocną stroną twojej osobowości?
Przybyłeś na Ziemię po to, aby zachęcać do wspólnych działań, podejmować współpracę, łączyć grupy. Widzisz faktyczny wynik żniw: jest tak albo tak i nie istnieje pomiędzy. Masz dostęp do Uniwersalnej Prawdy.

Jesteś typem społecznika, pracujesz dla innych, nie dla siebie. W przeciwieństwie do tonu czwartego, który widzi tylko ogólny zarys celu, ty masz nie tylko ogląd, ale i wgląd do wewnątrz, poznajesz procesy od kuchni. Jesteś obiektywny, widzisz, zarówno blaski, jak i cienie. Wiesz, co jest katalizatorem, co przyspiesza, a co opóźnia przebieg i kiedy się wycofać, a kiedy wkroczyć do akcji. Nie uciekasz przed prawdą, nawet jeśli jest ona dla ciebie niewygodna. Mocno stoisz na ziemi, myślisz trzeźwo i logicznie, ale przy dokonywaniu ważnych wyborów kierujesz się głosem intuicji. Zawsze potrafisz znaleźć optymalne rozwiązania, zadowalające wszystkie strony.
Potrafisz porwać za sobą tłumy, zachęcić do współpracy. W grupie pełnisz funkcję stabilizatora. Wiele oczu zwróconych jest na ciebie. Dla wielu jesteś bardzo niewygodny. Pozostań nieprzekupny. Pokus będzie wiele. Nie wierz w cudowne obietnice i złote góry. Tu na Ziemi ich nie ma.
Ty masz oddzielać ziarno od plewy. Jeśli zbłądzisz, ton dwunasty okaże się bezwzględny, wytknie ci wszystkie blokady, błędy myślowe, krętactwa. Wiele przy tym stracisz. Zastanów się, czy warto. Dla ciebie nie ma ulg i dróg na skróty.
Na odpowiednim poziomie świadomości masz wgląd w wyższe światy. Jesteś szczególnym nośnikiem energii. Jeśli wykorzystasz ten potencjał dla dobra ogółu, twoje starania zakończą się wielkim sukcesem.



Ton 13 – przesunięcia, eliminacje, ostateczny bilans

Bilans: Czy osiągnąłeś to, co zamierzałeś?
Przybyłeś na Ziemię po to, aby scalić poszczególne etapy, usunąć bezużyteczne programy i obwieścić ostateczny wynik. Esencja prac trafia do banku informacji. Kiedyś może się przydać.

Jesteś ogniwem łączącym Widzialne z Niewidzialnym, kanałem, budowniczym mostów, przejść, kładek. Często jesteś zbyt beztroski, bujasz w obłokach, nie wiesz, gdzie jest twoje miejsce: tu czy gdzie indziej albo też czepiasz się drobiazgów i sam ściągasz na siebie problemy. Kłopoty to twoja specjalność. Jeśli przekroczysz granice, może dojść do potężnych erupcji.
Naucz się odchodzić od utartych zasad. Jeśli trzeba, cofnij się o kilka kroków, nabierz dystansu i pozwól dokonać się zmianom. Nie trzymaj się kurczowo tego, co obumarłe i skostniałe. Puść to, nie walcz, pozwól temu odejść, w przeciwnym razie dojdzie do dramatu. Nie zważaj na bunt ego.
Jesteś tym, przez kogo dopełnia się proces transformacji. Jeśli się mu poddasz, jego przebieg będzie niezwykle łagodny. Przygotuj scenę dla przemian i nowej świadomości, ale nie naciskaj i niczego nie wymuszaj. Ton trzynasty jest nieprzekupny i ty masz być właśnie taki.

