Aktualności
27.07.2013, Warszawa

Spotkanie z okazji roku Żółtego Galaktycznego Ziarna, 2013-2014
__


Na co dzień kwiaty komunikują z ludźmi poprzez swoje piękno i woń. Na naszym spotkaniu było inaczej – KWIATY emanowały pięknem i wrażliwością człowieka, bratniej duszy - Steni Dac. To ona, Planetarny Eb, zatroszczyła się o odświętny wystrój wnętrza – kwiaty, świece, anioły... i niepowtarzalny klimat na sali.


__

__


Blask świecy w kolorze słońca, otoczonej bursztynem – złotem Matki Ziemi, otwierał serca, budził radość. Stół zdobiła kompozycja żółtych róż i złotych kłosów, z upiętymi miniaturkami aniołów, które symbolizowały uczestników spotkania. Uwagę przyciągały dwie figurki stojące obok: smukły anioł, w długiej pomarańczowej szacie, majestatyczny, powabny, i siedzący anioł, odziany w krótką młodzieżową sukienkę i sznurowane brązowe buty.


__


W roku Galaktycznego Ziarna nie zabrakło też pęku kłosów zboża. Wielką niespodzianką były łodygi dorodnej kukurydzy, wysokie na blisko 3 metry. Jest to szczególny symbol, według mitologii starożytnych Majów – my, mieszkańcy Ziemi, zostaliśmy stworzeni z kukurydzy (Popol Vuh), zaś archetyp Kan – pieczęć obecnego roku – znaczy kukurydza, ziarno, dojrzewanie.


__


Kolejną niespodzianką były tradycyjne sękacze z Terespola, przypominające pień drzewa z rocznymi słojami. Krojenie sękacza to prawdziwy rytuał, o czym przekonali się uczestnicy. A jak smakowały !


__


Energetyczną przestrzeń otworzył dźwięk bębna indiańskiego, dar od Przemka Woliczko, Matho Eyanki, który spędził 20 lat wśród Indian Lakota. Pięknym akcentem spotkania była indiańska pieśń „Ziemia jest naszą Matką”, wykonana przez dwie bratnie dusze – Jolę Szperl i Marzenę Trusz. Na bębnie wtórował im Miro Iwański, uczestnicy klaskali w rytm pieśni, razem śpiewali refren. A za chwilę... przez otwarte okno, na salę wleciał kolorowy motyl – symbol metamorfozy, radości, lekkości. Gdy pojawia się motyl, przypomina on o wewnętrznej sile człowieka i następnym poziomie rozwoju. Daje znak, że nadszedł czas na odrzucenie starego „Ja”, dawnych sposobów myślenia, zachowań, przyzwyczajeń, na przygotowanie się na głębokie przemiany (J.Ruland, Siła Zwierząt). To był znak Matki Ziemi, Caban, strażniczki wszystkich ziemskich królestw, opiekunki posłańców ze świata duchowego, patronki grup i pracy zespołowej.


Tegoroczne powitanie nowego roku było inne niż poprzednie, mniej było teorii, więcej przykładów podawanych przez uczestników. Fala Ziemi i Galaktyczne Ziarno zaznaczyły w nim swoją spolaryzowaną obecność, pokazały, jak ważny jest duch wspólnoty, zaangażowanie, otwartość, życzliwość, tolerancja, odpowiedzialność. Energia roku pokazała nam, jak będzie przebiegać scalanie etapów działań w tym roku, w jakich okolicznościach mogą wyłonić się ogniska zapalne i jak ważna jest wtedy przyjaźń i bliskość życzliwych osób.

Ziemia jest naszą Matką i musimy o nią dbać, o nią dbać, o nią dbać...