Aktualności
Kraków, 2008

dn. 29.03.2008
[kin 40 - Ahau 1 /Fala Słońca, kin zał. Wyd. PULSAR]

______

Spotkanie z Czytelnikami z regionu Małopolski odbyło się w pierwszym dniu Fali Słońca (kin 40). Nie bez znaczenia jest fakt, że w 260-dniowym rytmie Tzolkin, w tym dniu Wydawnictwo PULSAR świętowało swoje dziesiąte urodziny galaktyczne, licząc od dnia 12 lutego 2001 r.
Żółte Magnetyczne Słońce (Ahau 1) przyniosło ze sobą miłość, bezinteresowność, ducha tolerancji i zaprosiło do przestąpienia Czerwonej i Białej Drogi, dwóch najważniejszych dróg w życiu, biegnących równocześnie. Czerwona Doga to droga pojednania z innymi ludźmi, Biała Droga to droga pojednania z samym sobą, Ziemią i boskim Źródłem.

Kraków jest ważnym węzłem na eterycznej mapie Polski i nie dlatego, że był kiedyś stolicą państwa albo że jest kolebką polskiej sztuki i kultury, ale dlatego, że tu, nieprzypadkowo, znajduje się czakram, którego nie ma w Warszawie. Potwierdziły to badania radiologiczne. Pod Wawelem, na głębokości około 1200 metrów znajduje się silne ognisko promieniowania energetycznego, a dodatkowo na głębokości 250 metrów odkryto drugie źródło energii wzmacniające pierwsze promieniowanie.

„Teraz łączą się wszystkie święte miejsca na Ziemi [...] otwierają się bramy Nieba” („Biała Droga”). Dla Krakowian jest to znak, że czas na zmiany i nowy porządek, że od nich wyjdzie impuls scalania wszystkich nurtów, tradycji i religii w duchu miłości i harmonijnej współpracy. Temat miłość, przebaczenie, świadoma współpraca powróci w dniu 14 grudnia br., kiedy w Dreamspell-Kalendarzu pojawi się znów Fala Żółtego Słońca.

W życiu nic nie jest zbiegiem okoliczności, także herb Krakowa i jego kolory. Tłem herbu jest prosta, błękitna tarcza nakryta złotą koroną królewską. Na tarczy przedstawiony jest czerwony, ceglany mur obronny z trzema basztami i otwartą bramą pośrodku. Okute otwarte podwoje i podniesiona krata są koloru złotego. W bramie na błękitnym tle widnieje biały orzeł z koroną na głowie. Głowa orła zwrócona jest w prawo (strona duchowa). Korona, dziób i szpony ptaka są złote.
HARMONIA zrodzi się wtedy, gdy cztery kolory – czerwony, biały, niebieski i żółty – zaczną ze sobą współwibrować, ale nie w herbie, lecz w ludziach.

Warsztaty, które odbyły się następnego dnia – w znaku Czerwonego Biegunowego Smoka (kin 41), symbolizowały pierwsze robocze „spotkanie orłów”, tzw. straży przedniej Ahau.

W odpowiedzi na liczne zapytania, informujemy, że nasze publikacje dostępne są w Księgarni "CUD" w Krakowie, ul. Mały Rynek 4.

______