Listy
Praktyczne wskazówki...


ŚWIECE


Świece są ważnym symbolem podczas każdej uroczystości. Rozjaśniają przestrzeń, przywołują subtelne siły, podarowują światło temu, co było wcześniej zacienione, przynoszą nadzieję, pomagają w koncentracji, spełnieniu życzeń, spaleniu lęków, są wyrazem zwycięstwa Światła nad Cieniem. Możemy je zapalić w konkretnej intencji, np. by przesłać miłość bliskiej osobie, ludziom, na sytuację itp.

My będziemy zapalać je razem w rytmie 13 dni. W międzyczasie będziemy dopracowywać szczegóły, posiłkując się wiedzą fachowców-praktyków jak na przykład Jeanne Ruland. Zaczniemy od świec.

Oczyszczanie świec

Świece należy zapalać w skupieniu, z czcią, gracją. Zanim wzniecimy płomień, powinniśmy je oczyścić. Większość osób zupełnie o tym zapomina, niektóre zaś w ogóle o tym nie słyszały. A przecież zanim świece trafiły do naszych domów, wiele osób trzymało je w rękach, zostawiając ślady, które nie zawsze są obojętne dla przebiegu ceremonii.

Istnieje wiele sposobów na oczyszczanie świec z obcej energii. W zależności od rodzaju można je opłukać lub spryskać słoną wodą albo okadzić ziołami, np. mieszanką z białej szałwii, kamfory i lawendy lub inną. Można też oczyścić je mentalnie: należy sobie wyobrazić strumień białego lub fioletowego światła, który spływając na świece, usuwa z nich wszystko, co negatywne.


Namaszczenie olejkami eterycznymi

Świece można też namaścić olejkiem eterycznym, by wzmocnić działanie. Rodzaj olejku każdy wybiera sam, zgodnie z intencją, np. w sprawach uczuć olejek różany. W zależności od wielkości świecy wystarczy 1–3 kropli, najczęściej jest to 1 kropla. Podczas namaszczania należy w skupieniu wypowiedzieć intencję.

Wskazówki:
● Jeśli chcemy przyciągnąć do życia coś konkretnego, powinniśmy rozprowadzać olejek od góry do środka świecy, a następnie od dołu do środka.
● Aby oddalić coś z życia, to chcąc rozpuścić wszelkie punkty przyciągania, należy nacierać świecę od środka do góry, a potem od środka w dół.


Świece ceremonialne można przygotować dużo wcześniej, by w razie potrzeby mieć je zawsze pod ręką.
Na przykład,
● gdy ktoś będzie pilnie potrzebował wsparcia w trudnej sytuacji,
● gdy nasi bliscy lub my sami poczujemy się słabo,
● by przywołać i aktywować siły anielskie
● podczas szczególnych uroczystości rodzinnych.

Wygaszenie płomienia

Świeca zapalona w określonej intencji powinna wypalić się do końca. Wcześniej należy zadbać o to, aby nie stała przy otwartym oknie lub w przeciągu.
Jeśli z jakiegoś powodu musimy zgasić płomień, warto użyć do tego specjalnego wygaszacza. Rytualna świeca nie powinna być NIGDY zdmuchnięta. W przeciwnym razie zostanie zniszczona cała skupiona w niej energia.


Przechowywanie świec

Oczyszczone świece powinny być odpowiednio przechowywane. Należy zawinąć je w bibułę lub bawełnianą serwetkę i ułożyć w szczególnym pudełku lub ozdobnej skrzyneczce.


Piątek, dnia 25 lutego 2011
Kin 63, Niebieska Spektralna Noc