PROTESTY młodych
● Wybór – NIE przymus ● Apel o zachowanie umiaru
● Stanowczy sprzeciw wobec ataków na księży
Rok 2020/21 z energią nośną 2 Wichru już na starcie zapowiedział przemiany i stabilizację procesów, ale też przejściowy zamęt, „burzę dziejową”, napięcia społeczne. W tym roku najbardziej palące kwestie z nieuporządkowanej przeszłości karmicznej będą wyłaniać się nagle, domagając się uzdrowienia. Było więc kwestią czasu, kiedy dojdzie do pierwszej erupcji.
Wyzwalaczem stał się wyrok TK zakazujący aborcji eugenicznej. Kolejny wstrząs może wywołać pandemia, kiedy w szpitalach zabraknie łóżek i respiratorów, a potem ewentualny nakaz przymusowych szczepień na koronawirusa. Nie można też wykluczyć erupcji w instytucjonalnym kościele katolickim, bo na przestrzeni wieków zgromadziło się tam mnóstwo negatywnej karmy i
wszyscy mamy w tym swój karmiczny udział. Zaznaczam, że nikt nie ma prawa niszczyć kościołów, zakłócać nabożeństw ani atakować katolików. Takie akty powinny być bezwzględnie potępiane. Obecnie problemem jest główna inicjatorka protestów. Jej wulgarność, nawoływanie do dewastacji kościołów i nierealne żądania mogą zniweczyć ogromny potencjał ludzi. W środku pandemii dymisja rządu i rozpisanie nowych wyborów byłoby najgorszym rozwiązaniem.
Protest młodego pokolenia, uczniów, studentów, rodzin z dziećmi, osób w średnim wieku, jak również lekarzy – jest
w pełni uzasadniony. Zmuszanie kobiet do donoszenia ciąży z nieuleczalną chorobą płodu i rodzenia dzieci martwych lub skazanych na śmierć, to największe barbarzyństwo i sadyzm. Jest to pogwałcenie praw kobiet, zredukowanie ich do rangi bezwolnych istot, nie mówiąc o traumie i odarciu z godności. Nie ma nic gorszego dla matki, jak bezsilnie patrzeć na fizyczne i psychiczne cierpienie śmiertelnie chorego dziecka, walczyć o leki, zabiegać o pomoc lub miejsce w hospicjum. W konsekwencji zacznie kwitnąć podziemie aborcyjne.
Przypomnijcie sobie tragiczne skutki postawy prof. Chazara, który zmusił kobietę do urodzenia dziecka z otwartą czaszką i bez powiek. Dziecko umierało ponad 3 godziny w strasznym bólu. Rodzice do dziś są pod opieką psychologów. ● Decyzja o macierzyństwie lub aborcji powinna być wyłącznym wyborem kobiety i jej partnera.
Prowokacja czy asekuracja?
Sekwencja wydarzeń sama mówi za siebie. Najpierw prezydent A.D. „dał” 4 mld zł na leczenie ciężko chorych dzieci, by odciążyć rodziców i fundacje, ale jak się okazało – tylko jedna czarta tej kwoty będzie przeznaczona na sfinansowanie leków zagranicznych dla dzieci z ciężkimi wadami, nie obejmie jednak kosztów operacji zagranicą. Potem pojawiło się orzeczenie TK i pierwsze protesty. Dwa dni później cała Polsce znalazła się w czerwonej strefie, wszedł zakaz zgromadzeń, nasiliły się masowe protesty, potem prowokacyjne orędzie wicepremiera J.K. i jednocześnie ministra ds. bezpieczeństwa narodowego, oraz nawoływanie do tworzenia straży katolickiej do ochrony kościołów... Wyrok TK może uchylić tylko TK. Innego rozwiązania nie ma. Decydenci sami znaleźli się w potrzasku. Być może liczyli, że ludzie w obawie o zdrowie nie wyjdą na ulicę, a jeśli złamią zakaz zgromadzeń, będzie można zrzucić na nich winę za nagły wzrost zachorowań i niewydolność szpitali. Plan się nie udał. Koronawirus okazał się szybszy. Jeśli „stróże „moralności i cnót” będą brnąć dalej, wprowadzą stan wyjątkowy i wyślą na ulice wojsko, będzie to początkiem ich końca.
Powrót do średniowiecza nie jest nam pisany.
W czwartek głos zabrała Kinga Duda, córka i oficjalny doradca prezydenta. Opowiedziała się za pozostawieniem kobietom wyboru ws. aborcji i utrzymaniem dotychczasowego kompromisu aborcyjnego. Jednak najbardziej wyraziście wybrzmiały słowa b. prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, która wykazała się ogromną empatią i jednoznacznie opowiedziała się po stronie kobiet i wszystkich protestujących.
Uniwersalny Kodeks Etyczny
Zgodnie z uniwersalną etyką żaden świadomie myślący człowiek nie może zmuszać drugiego człowieka do określonych czynów ani zmiany poglądów. Nie wolno czynić nic, co wywołałoby poczucie oddzielenia od reszty ludzi. Kodeks etyczny stawia na równość, suwerenność wyboru, wierność uniwersalnej prawdzie. Zezwala on dawać przykłady, zapoznawać z regułami gry i czekać aż dana osoba sama podejmie decyzję.
29.10.2020